fbpx
loading

Jak założyć podstawową stronę internetową w 15 minut?


Jak założyć podstawową stronę internetową w 15 minut?

Gdzie założyć swoją pierwszą stronę internetową?
To pytanie zadaje sobie wiele osób, które dopiero zaczynają pracę nad swoim biznesem.

Bo przecież nie każdy chce od razu korzystać z usług freelancerów, którzy za samą stronę biorą od 1000 do 2000 zł, który prawdopodobnie odda podstawowy projekt daleki od Twojej wizji, bez instrukcji obsługi oraz gwarancji jakości, a jeszcze dochodzi zarządzanie, aktualizacje i opieka techniczna – która często jest dodatkowo płatna, a nigdy nie masz pewności czy dany freelancer po pół roku dalej będzie chciał współpracować i nie będzie się zajmował już czymś innym.

Lub usług profesjonalnych agencjach interaktywnych, gdzie koszt sięga do nawet takich kwot jak 10 000 zł czy 15 000 zł.

Zanim jednak przejdę do tego jak założyć swoją stronę internetową w 15 minut podsumujemy z czego konkretnie składa się strona internetowa.

Co jest potrzebne?

  • Domena
  • Hosting
  • WordPress
  • Motyw strony

Domena

Domena to nazwa Twojej strony, zakończony rozszerzeniem np. Poradniknabiznes.pl

Koszt rejestracji takiej domeny jest nie drogi. Ceny za pierwszy rok sięgają od 10 zł do 40zł w zależności od rozszerzenia. Najtańsze są domeny z rozszerzeniem .pl, nieco drożej wychodzą te z .com, .eu czy .net.

Domenę zawsze opłaca się raz na rok, przedłużając do niej swoje prawa. Przedłużenie takiej domeny jest już nieco droższe i kosztuje od 60 zł do nawet 150 zł w niektórych serwisach. W przypadku gdy po roku nie opłacimy swojej domeny, tracimy do niej prawa i przestaje ona działać, a ktoś może nam ją odkupić.

Hosting

Hosting to miejsce gdzie zapisana jest Twoja strona internetowa wraz ze wszystkimi jej plikami. Hosting to taki komputer (zwany serwerem), który jest non stop podłączony do sieci.

Dzięki temu Twoja strona jest zawsze online, gdybyś przechowywał ją na swoim komputerze, w momencie kiedy byś go wyłączył, miał byś brak dostaw w internecie itp, Twoja strona by przez ten czas nie działała.

Dlatego korzysta się z gotowych serwerowni, które są pod stałą kontrolą firm, które nią zarządzają. Średni koszt takiego hostingu rocznie to około od 100 do 250 zł.

WordPress

WordPress to taki program, zainstalowany na hostingu, który umożliwia sterowanie stroną internetową. Taki program fachowo nazywa się “CMS”.

Na rynku wiodące są 3 programy:  WordPress, Joomla i Drupal. Natomiast najpopularniejszym, bijącym wszelkie rekordy, z największym wsparciem i oprogramowaniem jest WordPress.

Ma najwięcej fanów, specjalistów, gotowych darmowych rozwiązań (wtyczek). Można powiedzieć, że jest bezkonkurencyjny.

Motyw strony

Ostatni element to “motyw strony”, czyli to jak Twoja strona ma wyglądać. Motyw to rozszerzenie dla WordPressa, które całkowicie zmienia jego warstwę wizualną widoczną dla czytelników strony, czyli sam wygląd strony. Osobiście uważam, że jest to najważniejszy element strony.

Takie motywy można kupić, mają wtedy więcej funkcji, wsparcie techniczne i są bardziej rozwinięte – są dostosowane i można na nich robić dużo więcej prac.

Najlepsze motywy znajdziesz na: https://themeforest.net/category/wordpress

Lub pobrać różne podstawowe bezpłatne wersje. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że te bezpłatne wersje nie dają takich możliwości jak ich dopracowane płatne odpowiedniki.

Najpopularniejsze bezpłatne motywy można zleźć tutaj: https://pl.wordpress.org/themes/browse/popular/

Jak założyć podstawową stronę internetową w 15 minut!

Jeśli nie masz doświadczenia z prowadzeniem strony, nie chcesz korzystać z drogich agencji lub tak jak ja, nie chcesz się zajmować technicznymi sprawami tylko skupić się na biznesie, rozwiązanie jest na wyciągnięcia ręki.

Wszystkie te usługi dostaniesz w pakiecie na OpiekunBloga.pl

Sprawdź opinie! <<

Zacznij TUTAJ i sprawdź co możesz otrzymać
Wpisując kod rabatowy: “PORADNIKNABIZNES” dostajesz 10% rabatu na usługę hostingową!

Jakie korzyści niesie ze sobą OpiekunBloga.pl?

Nic nie musisz robić samemu, gdy planujesz zrobić coś ze swoją stroną, po prostu wysyłasz zgłoszenie:

Dostajesz wszystko w pakiecie:

  • Domena
  • Hosting
  • WordPress
  • I opiekę techniczną

PAMIĘTAJ: Wpisując kod rabatowy: “PORADNIKNABIZNES” dostajesz 10% rabatu na usługę hostingową!

BiznesMarketingNarzędzia online